Studia podyplomowe
Wykładowcy
-
Jerzy Szwagrzyk - prof. dr hab. inż., dyrektor Instytutu Ekologii i Hodowli Lasu na Wydziale Leśnym UR w Krakowie, kierownik Studiów Podyplomowych Ochrony Przyrody in. Prof. Stefana Myczkowskiego. Główne zainteresowania naukowe to ekologia populacji drzew i zbiorowisk leśnych. Autor ponad 160 (...)
-
Jan Bodziarczyk - dr hab. inż. Główne zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z ekologią roślin, strukturą i dynamiką zbiorowisk leśnych oraz ochroną przyrody. Autor ponad 100 publikacji naukowych. Członek Rad Naukowych Pienińskiego i Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz (...)
-
Magdalena Frączek - dr inż. Prowadzi zajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej, botaniki, dendrologii i fitosocjologii na Wydziale Leśnym. Kieruje Studiami Podyplomowymi Edukacja Przyrodniczo-Leśna, wykłada na Studiach Podyplomowych Ochrona Przyrody im. prof. Stefana Myczkowskiego. Współpracuje z (...)
-
Adam Tofilski - prof. dr hab., entomolog, pracujący głównie z pszczołą miodną. Ukończył Uniwersytet Jagielloński w 1994 roku. Na tej samej uczelni, w 2001 roku uzyskał stopień doktora. Profesorem nauk rolniczych został w 2019 roku. Obecnie pracuje w Katedrze Zoologii i Dobrostanu Zwierząt, (...)
-
Krystyna Czekońska - prof. dr hab. inż., pracownik naukowy Katedry Zoologii i Dobrostanu Zwierząt, Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Ukończyła Wydział Zootechniki Akademii Rolniczej w Krakowie. Doktoryzowała się na Wydziale Ogrodniczym tej samej uczelni, tam też uzyskała (...)
-
Hajnalka Szentgyörgyi - dr hab. biolog, absolwent i pracownik Instytutu Botaniki, Wydziału Biologii, Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania naukowe obejmują biologię pszczół i ekologię zapylania, w tym w szczególności wpływ krajobrazu oraz różnych zanieczyszczeń na zapylacze i na (...)
-
Andrzej Oleksa - dr hab., biolog, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doktoryzował się na tej samej uczelni. Pracę zawodową rozpoczął na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w 2003 roku i nadal tam pozostaje. Jego zainteresowania naukowe obejmują biologiczne podstawy (...)
-
Maria Zoń - doktor nauk weterynaryjnych, absolwentka Wydziału Weterynaryjnego SGGW w Warszawie. W roku 2004 ukończyła studia specjalizacyjne z zakresu chorób owadów użytkowych w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach oraz szkolenie dla lekarzy weterynarii: „Podstawowe zasady (...)
-
Paweł Chorbiński - dr hab. nauk weterynaryjnych, prof. nadzw. w Katedrze Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. W 1997 roku (...)
-
Dr hab. inż. Wojciech Szewczyk - Profesor Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie, Wydział Rolniczo-Ekonomiczny, Katedra Agroekologii i Produkcji Rolniczej. Łąkarz, którego większość pracy badawczej jest związana z trwałymi i przemiennymi użytkami zielonymi w aspekcie produkcyjnym i (...)